У Парламенті перейнялися статутним капіталом Розрахункового центру

До ВРУ подано законопроект «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо діяльності Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках).

Документ (реєстраційний №6539) подано групою народних депутатів. Як зазначається у пояснювальній записці до проекту закону, його метою є встановлення спеціальних вимог до розміру статутного капіталу банку, що має статус Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках, з урахуванням особливостей його діяльності.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів «Про банки і банківську діяльність» та «Про депозитарну систему України», які встановлюють вимоги до розміру статутного капіталу банку, що має статус Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках, у розмірі не менш як 120 млн. грн. Також документом передбачається скасувати обмеження щодо участі Національного банку України в капіталі Розрахункового центру та внести техніко-юридичні зміни до Закону «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків» щодо опублікування нормативно-правових актів НКЦПФР, прийнятих на виконання зазначеного Закону.

На думку авторів проекту, його прийняття дасть змогу встановити адекватний розмір статутного капіталу для Розрахункового центру з огляду на особливості його діяльності та усуне необхідність його докапіталізації з боку держави, зменшивши таким чином витрати Державного бюджету України.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: