Наскільки закредитовано населення України

Компанія GfK Ukraine презентувала дослідження «Рівень закредитованості населення України». Презентація відбулась на конференції «Відновлення кредитування в Україні: передумови та нові тренди», повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України. Дане дослідження було проведено в грудні 2016-січні 2017 років на замовлення World Bank Group.

У багатьох країнах, в яких є представництва Світового банку, аналогічні дослідження проводяться на регулярній основі. Україна не стала виключенням з правил, тому компанія GfK провела дослідження «Рівень закредитованості населення України», що стане у нагоді банківським інвесторам, керівникам і донорам. Воно детально відображає інформацію про рівень закредитованості населення, масштаб і характеристики боргового тягаря українців.

У поняття «закредитованість» аналітики GfK Ukraine вклали більш широке значення, ніж це може здатися на перший погляд. Мається на увазі не лише рівень закредитованості населення України або рівень боргових зобов’язань. Перш за все, це те, як людина відчуває кредитну заборгованість, тобто чи є вона для неї важкою, чи відмовляють позичальники собі або своїй родині в окремих побутових потребах. Усі ці фактори дають можливість отримати більш глибокий та всебічний портрет позичальника, його фінансовий та емоційний стан.

Цільова аудиторія дослідження – це особи, що нині сплачують позики в банку, кредитній спілці, ломбарді або іншій фінансово-кредитній інституції, а також особи, які мали досвід використання кредиту менше двох років тому.

Опитування респондентів проводилося анонімно через особисте інтерв’ю. Загалом участь у дослідженні взяли 2410 громадян. Вибірка респондентів репрезентативна за віком, статтю, регіоном, розміром населеного пункту. Опитування враховувало соціально-економічні характеристики осіб, обраних випадково.

Під час презентації дослідження представники GfK Ukraine зауважили, що найбільш стабільний сегмент позичальників в Україні складає лише 1%. Це ті, хто мають виплачені кредити за останні 2 роки, та можуть звернутися за новим кредитом, виплати за яким займають невеликий відсоток витрат у їхній структурі доходів.

Наступний за стабільністю сегмент, який становить 17%, знаходиться в зоні ризику. Тобто це ті позичальники, для яких також не критичні в структурі доходу виплати за кредитом, проте вони мають побоювання з різних причин втратити фінансовий стабільний прибуток і, як наслідок, здатність виплатити кредит.

У найбільшому сегменті (74%) знаходяться позичальники, виплати яких за кредитом займають суттєву частину прибутку.

Як зазначили експерти GfK Ukraine, у 2014-2015 роках в Україні спостерігалося зниження рівня доходів населення. Проте в кінці 2016 року намітилася зворотна тенденція: рівень доходів населення став зростати, і відкритість населення до кредитування почала поступово поліпшуватися.

Більш детально – у Дослідженні «Рівень закредитованості населення України»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: