НБУ підтримуватиме ліквідність ФГВФО на нових умовах

Національний банк пом’якшив умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як зауважується в повідомленні, такий крок сприятиме підвищенню ефективності підтримки ліквідності ФГВФО та, відповідно, посиленню захисту інтересів вкладників банків.

По-перше, відтепер Фонд має право звернутися до Національного банку з клопотанням про зміну умов кредитного договору в разі наявності на те обґрунтованої потреби. Клопотання має бути подане не пізніше ніж за 15 робочих днів до настання строку виконання чергових зобов’язань за кредитом.

Зокрема, Фонд матиме можливість подовжувати строк користування кредитом від НБУ. При цьому загальний строк користування кредитом з урахуванням усіх продовжень має становити не більше 5 років. Крім того, у разі продовження строку користування кредитом процентна ставка за ним встановлюється на рівні діючої процентної ставки за кредитним договором, але не менше облікової ставки НБУ на дату прийняття рішення про продовження строку користування кредитом.

По-друге, пом’якшено вимоги щодо строків погашення державних облігацій, які надаються Фондом у заставу за кредитом. Раніше НБУ приймав у якості застави ті ОВДП, строк погашення яких настає не раніше ніж через два дні після строку погашення кредиту. Тепер у якості застави приймаються в тому числі папери, строк погашення яких настає не раніше ніж день погашення кредиту або його відповідної частини.

Водночас Національний банк уточнив порядок користування Фондом кредитами НБУ в разі наявності у Фонду вільної ліквідності. Фонд буде зобов’язаний достроково (повністю або частково) повернути кредит у разі наявності вільної ліквідності на підставі щомісячного розрахунку, з урахуванням вимог Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». При цьому мінімальний обсяг коштів Фонду не може бути нижчим за 2,5% від суми гарантованих Фондом коштів вкладників.

Національний банк, у свою чергу, має право здійснювати в день погашення облігацій договірне списання коштів з поточних рахунків Фонду на погашення заборгованості за кредитом, якщо день погашення припадає на день повернення кредиту.

Ці кроки дадуть можливість Національному банку підвищити ефективність роботи з Фондом і нівелювати власні ризики як кредитора.

Відповідні зміни закріплено Постановою Правління НБУ від 7 червня 2017 року №47 «Про затвердження Змін до Положення про підтримку ліквідності Національним банком України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», яка набуває чинності з 8 червня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: