Фінансовому сектору готують модернізацію

На нараді в Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ обговорили питання модернізації стратегії розвитку фінансового сектору, повідомляє прес-служба Комітету. У ній взяли участь члени Комітету, в.о. Голови та представники Правління Національного банку та Ради НБУ, заступники Міністра фінансів.

«Ситуація в фінансово-банківській сфері досі залишається складною, а результатом фактичної відсутності кредитування є скорочення промислового виробництва за останні місяці», – заявив на нараді Голова Комітету Сергій РИБАЛКА.

Він також наголосив: «Нам не варто відкладати нашу співпрацю та чекати на призначення нового керівника НБУ. Маємо ефективно працювати вже сьогодні. Для цього пропоную представникам усіх органів влади спільно модернізувати стратегію розвитку фінансового-банківського сектору. Аби усі наші тактичні кроки працювали на досягнення стратегічної мети – збільшення доходів усіх громадян України через розвиток економіки».

За словами голови Комітету, необхідно максимально допомогти банкам зменшити рівень проблемних кредитів. В іншому випадку можна навіть не мріяти про ефективне зростання економіки.

Сергій Рибалка також зауважив, що грошово-кредитна політика за останні два роки не виконує принципового завдання зі стимулювання економічного розвитку, тому необхідно поступово та виважено застосовувати механізми монетарної експансії через збільшення обсягів структурного рефінансування банків.

На його думку, головною стратегічною метою існування державних банків має стати стимулювання економічного зростання та зміни структури економіки через дешеве кредитування українських підприємств із достатнім рівнем технологій та доданої вартості. «Для цього маємо побудувати розгалужену систему інститутів розвитку. Саме вона має слугувати каналом донесення коштів Державного бюджету, продуктивної емісії НБУ та міжнародних донорів напряму до вітчизняного виробника. Тож вважаємо неприпустимим затягування кардинального оновлення стратегії для державних банків», – підкреслив Сергій Рибалка.

Зі свого боку в. о. Голови Національного банку Яків СМОЛІЙ озвучив список пріоритетних законопроектів, необхідних для прискорення реформи фінансового сектору.

Як повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook, він зазначив, що ці законопроекти можна тематично розподілити на декілька блоків. Серед них – законодавче забезпечення відновлення кредитування та стимулювання cashless-розрахунків. До блоку законопроектів, направлених на відновлення кредитування, належать:

– законопроект №6027 «Про підвищення довіри між банками та їхніми клієнтами», який ще не розглядався на пленарному засіданні Ради;

– законопроект №3132-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства»;

– законопроект №2460а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо доступу до інформації про платників податку», який не розглядався на пленарному засіданні Ради;

– законопроект №4004-д «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла», який очікує на розгляд з червня минулого року.

Серед проектів законів, необхідних для стимулювання безготівкових розрахунків в Україні, в.о. Голови НБУ назвав три документа: щодо регулювання переказу коштів (№5361-д), лібералізації готівкових розрахунків (№4117), а також щодо видачі/приймання готівкових коштів та спрощення адміністрування при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (№4658).

Крім того, Яків Смолій закликав парламентарів підтримати пакет законів щодо регульованих ринків та деривативів, окремих видів облігацій, проект «спліт», а також питання підвищення ефективності виведення банків з ринку, продажу активів банків, адаптації до міжнародних стандартів та актів законодавства ЄС.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: