Інвесторів захистять від зловживань на ринку капіталу

НКЦПФР наголошує на необхідності запровадження міжнародних стандартів запобігання правопорушенням на фондовому ринку.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook, Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ у своєму виступі на конференції «Conference 2017: Internal Control, Anti-Corruption and Anti-Fraud Issues» зазначив: «Упродовж багатьох років у фінансовому секторі ігнорувалися поняття відповідальності та доцільності запобігання зловживанням на ринку. Враховуючи значні обсяги випадків шахрайства та підозрілих угод з цінними паперами, підвищення стандартів роботи НКЦПФР у сфері її наглядових, правозастосовних повноважень і приєднання країни до IOSCOMMoU є вкрай важливим.

На даний момент Україна залишається закритою для інвестиційного співтовариства, оскільки нездатна дотримуватися взаємних зобов’язань перед іншими членами IOSCOMMoU через значні прогалини в наглядових, правозастосовних повноваженнях регулятора ринку, а також у повноваженнях у сфері доступу до інформації та міжнародного співробітництва».

За словами пана Хромаєва, саме тому в квітні у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу (№6303). Його законодавчі зміни направлені на імплементацію принципів IOSCO у національне законодавство і створення необхідних умов для приєднання України до Багатостороннього Меморандуму.

«Важливо, що законопроект встановлює чітко регламентовані й прозорі процедури проведення регулятором оцінювань та перевірок, удосконалює механізми розгляду справ про порушення законодавства та застосування санкцій. Надання Комісії таких повноважень не дозволить більше порушникам законодавства уникати відповідальності та значно підвищить ефективність захисту прав інвесторів», – зауважив Голова НКЦПФР.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: