Інвестування за кордон для бізнесу спрощується

Національний банк України змінив порядок здійснення юридичними особами інвестицій за кордон.

Як зазначається у повідомленні прес-служби НБУ, регулятор продовжує лібералізацію умов інвестування за кордон завдяки поступовій стабілізації ситуації на валютному ринку та у відповідності до Концепції нового валютного регулювання.

По-перше, бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до $2 млн. в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив $50 тис. за один календарний місяць.

По-друге, Національний банк встановив різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон. Якщо розмір інвестиції є меншим за $50 тис., то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо).

Водночас для інвестицій у сумі понад $50 тис. запроваджується розгорнутий перелік документів, який допоможе Нацбанку запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції тощо.

У Нацбанку запевняють, що такі кроки дозволять покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності, і разом із тим не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій з виводу коштів за межі України.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління №51 від 8 червня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вони набирають чинності з 12 червня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: