Фінансовий лізинг для малого та середнього бізнесу

Фінансовий лізинг може стати привабливою альтернативою фінансування для малого та середнього бізнесу (МСБ) на прийнятних умовах.

Про це, зокрема, йшлося на круглому столі на тему «Розвиток ринку лізингу в Україні: нові можливості для фінансування бізнесу, новий рівень захисту прав споживачів», організованому Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» разом з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності та Асоціацією «Українське об’єднання лізингодавців», повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

Метою заходу було обговорення проекту закону «Про фінансовий лізинг», який було зареєстровано в Парламенті в новій редакції 19 квітня 2017 року (реєстраційний №6395), та популяризація використання інструменту фінансового лізингу для пожвавлення українського бізнесу.

«Ми вважаємо, що лізинг може бути однією з тих рушійних сил, які розкриють потенціал МСБ та створять такі необхідні робочі місця в сільськогосподарському та промисловому секторах економіки. Цей інструмент має величезний потенціал для швидкого зростання, якщо ми разом зможемо створити належний нормативно-правовий режим та режим оподаткування для залучення необхідного капіталу», – зазначив Роберт БОНД, Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

У своїй презентації, присвяченій аналізу європейського досвіду фінансування малого та середнього бізнесу через лізинг, Експерт Проекту USAID Іван ВИШНЕВСЬКИЙ підкреслив, що лізинг є ефективною альтернативою кредиту в Європі. Він також навів такий приклад: у Польщі частка МСБ, що користуються лізингом, складає 39%, у Німеччині – 34%, в Естонії – 32%. В Україні ж використання механізму фінансового лізингу значно недооцінено – частка МСБ, що користуються лізингом, становить менше 4%.

Більш детально – у Презентації «Європейський досвід фінансування малого та середнього бізнесу через фінансовий лізинг»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: