МСФЗ 9 змінить облік фінансових інструментів

З початку 2018 року набуває чинності МСФЗ 9 «Фінансові інструменти», що докорінно змінить підходи до оцінки та обліку фінансових інструментів.

Як зазначають у компанії Baker Tilly, в першу чергу, ці зміни торкнуться банків та фінансових компаній. Національний банк України розробляє нормативні документи щодо впровадження вимог стандарту банківською системою, але значна кількість питань має вирішуватися на рівні кожного банку або компанії. Питання визначення бізнес-моделей, аналізу договірних грошових потоків, класифікації та перекласифікації фінансових активів потребують значної кількості професійних суджень.

У рамках переходу на МСФЗ 9 уже зараз необхідно розробити проекти внутрішніх положень щодо моделей управління фінансовими інструментами, проаналізувати договірні умови за фінансовими активами, розподілити їх за категоріями відповідно до визначених бізнес-моделей. Для цього необхідно докласти спільних зусиль працівникам служби бухгалтерського обліку, бізнес-підрозділів, служби управління ризиками та ІТ-підрозділів.

Ключовим та найскладнішим з методологічної точки зору є аналіз договірних умов щодо потоків грошових коштів (SPPI-тест – solely payments of principal and interest, тобто виключно основної суми і відсотків). Підготовка інструментарію для проведення SPPI-тесту потребує глибокого розуміння вимог МСФЗ 9, а також застосування професійних суджень.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: