Вартість кредитів з початку року знизилась на 2,7%

Основною передумовою цього стало відновлення НБУ з середини квітня циклу пом’якшення монетарної політики, а також сприятлива ситуація на валютному ринку.

Як інформує прес-служба Нацбанку, в травні залишки за депозитами в національній валюті залишилися практично на рівні попереднього місяця. При цьому гривневі депозити бізнесу зросли на 0,1%, незважаючи на те, що на травень припадає квартальна сплата податків. Залишки коштів на депозитних рахунках домашніх господарств у національній валюті після суттєвого зростання в квітні (на 4,2%) у травні незначно скоротилися – на 0,3%. Валютні депозити в доларовому еквіваленті знизились на 0,1%.

Кредитний портфель банків за підсумками травня дещо скоротився. Це, насамперед, зумовлено зниженням залишків кредитів в іноземній валюті (через ефекти переоцінки на тлі подальшого зміцнення курсу гривні по відношенню до долара США). Водночас залишки за кредитами в національній валюті також незначно скоротилися (на 0,2%) за рахунок кредитів корпоративному сектору. При цьому залишки за кредитами, наданими домашнім господарствам у національній валюті, зросли на 1,7%.

У травні продовжилося поступове здешевлення вартості кредитів, наданих корпоративному сектору. За підсумками місяця вартість гривневих кредитів бізнесу зменшилася на 0,3%, а з початку року – на 2,7% до 14,1% річних.

Водночас продовжувала знижуватися і вартість банківських депозитних продуктів для населення. За підсумками травня відсоткова ставка за гривневими вкладами населення зменшилася на 0,6% до 12,2% річних, а в іноземній валюті – на 0,3% до 3,4% річних.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: