Технологічні ініціативи Національного банку

В НБУ розповіли про впровадження нових технологічних ініціатив під час внутрішньої трансформації.

Ці питання, зокрема, висвітлив у своєму виступі на конференції InsuranceNEXT’UA 2017 Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН, повідомляє Нацбанк на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За його словами, НБУ досяг значних успіхів у впровадженні внутрішнього та зовнішнього електронного документообігу, використовуючи електронне візування та підписання електронно-цифровим підписом внутрішніх документів, а також надання офіційного статусу листування засобами корпоративної електронної пошти. Кілька місяців тому Нацбанк підключився до Системи електронної взаємодії (СЕВ) державних органів, що значно прискорило офіційне листування з іншими органами державної влади.

«Підписання заявок на відпустки, відрядження, погодження проектів документів, обмін матеріалами на комітети та наради, обробка внутрішніх та зовнішніх запитів, внутрішні замовлення ІТ-сервісів і навіть замовлення машини – все це вже відбувається безпаперово», – підкреслив Михайло Відякін.

Надалі, в рамках реалізації ІТ стратегії та деяких заходів Комплексної програми 2020, планується:

– перейти від автоматизації функцій до автоматизації процесів;

– надалі розвивати ІТ-інфраструктуру та системи віртуалізації, а також технології отримання та оброблення звітності;

– створити багатофункціональний зовнішній веб-портал НБУ з відкритими даними через АРІ-інтерфейси;

– розвивати технологію BankID як засобу віддаленої ідентифікації особи-клієнта банку;

– впровадити стандарти ISO20022 та 13616 (IBAN);

– регламентувати застосування електронного підпису в банківській системі;

– побудувати Data center.

Наразі в стадії активної реалізації разом з Незалежною асоціацією банків України знаходиться проект Paperless, який дозволить комерційним банкам перейти до безпаперових операційних процесів та підвищити свою внутрішню продуктивність.

«Регулятори мають підготувати умови для розвитку та використання новітніх технологій, але також і бізнес спільнота має бути більш активною, вимагаючи змін від державних інституцій. Національний банк є сучасною державною інституцією, розвиненим регулятором, який переймається питаннями розвитку технологій у фінансовій та, зокрема, банківській сфері», – зазначив Михайло Відякін.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: