Вексельний обіг може стати електронним

Розбудова повноцінного вексельного ринку України стане можливою, у разі забезпечення прозорих механізмів його функціонування, захисту векселедержателів та відновлення довіри між суб’єктами фінансового ринку.

Як повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook, про це йшлося під час дискусійного круглого столу «Вексельні розрахунки – ефективний інструмент для покращення доступу малого та середнього підприємництва до фінансів», що відбувався у Київській торгово-промисловій палаті.

«Сьогодні операції з векселями здійснюють понад 20 найбільших банків, – зазначила Наталія ЛАПКО, Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ. – Вексель одночасно є цінним папером і розрахунковим інструментом, який використовується як альтернатива класичному кредитуванню і дозволяє підприємцям не вилучати власні кошти з обігу. Проте паперова форма векселя втрачає свою ефективність».

Вона також зауважила, що з метою поновлення зацікавленості до розрахунків векселями доцільно створити законодавче поле для запровадження електронного векселя з урахуванням усіх його особливостей, інформаційної системи обліку електронних векселів та відповідного електронного реєстру виданих векселів і відкритого доступу до нього.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: