Інвестори звернули увагу на аграрні компанії

Станом на початок червня 2017 року вперше з жовтня 2014 року загальна ринкова вартість українських публічних аграрних компаній перевищила $3,5 млрд.

Такі дані наводить Український клуб аграрного бізнесу. В його повідомленні зазначається, що 94% від загальної вартості припадає на такі компанії: KERNEL – 43,5%, MHP – 31,3%, ASTARTA – 12,4%, OVOSTAR – 4,5% та IMC – 2,5%.

За інформацією УКАБ, настрої інституційних інвесторів на фінансових ринках свідчать про поліпшення інвестиційного клімату.

У цілому, за підсумком I кварталу 2017 року рівень інвестицій в аграрний сектор України сягнув $403 млн. та перевищив докризовий період. Темпи інвестицій відновлюються, що є свідченням позитивних очікувань аграрних компаній.

Інвестиції в аграрний сектор у січні-березні 2017 року продемонстрували зростання на 52,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Структура інвестицій демонструє продовження тренду оновлення підприємствами техніки й обладнання та реалізацію відкладеного попиту. Так, 97% інвестицій І кварталу 2017 року припадає на матеріальні активи. Найбільше (23% інвестицій) було спрямовано в машини і обладнання, 15% – у транспортні засоби, 14% – в інженерні споруди, 11% – у нежитлові будівлі. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року інвестиції у транспортні засоби в гривневому еквіваленті зросли на 96,1%, в машини і обладнання – на 35,9%, в інженерні споруди – на 8,9%.

В УКАБ підкреслюють, що позитивний тренд відновлення інвестицій свідчить про поліпшення очікувань уже працюючих підприємств. За умов продовження позитивної тенденції можна сподіватися на зростання частки іноземних інвестицій в Україну.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: