НБУ продовжує роботу в напрямку валютної лібералізації

Нацбанк поступово знімає валютні обмеження в рамках Концепції нового валютного регулювання.

Про це повідомив під час свого виступу на публічній дискусії на тему «Експорт без бар’єрів: навіщо бізнесу валютний контроль?», організованій Програмою USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ), Керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків НБУ Емал БАХТАРІ, зазначається на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

За його словами, валютний контроль є одним із ключових факторів, які створюють інвестиційне середовище, але він не стоїть на першому місці. Згідно із опитуваннями, іноземні інвестори ставлять його на третє місце, тоді як на першому місці залишаються питання захисту прав власності, а на другому – силові органи.

Водночас робота в напрямку валютної лібералізації продовжується.

«Національний банк України поступово знімає валютні обмеження, згідно опублікованої в грудні 2016 року концепції нового валютного контролю. Зокрема, готується проект закону України «Про валюту», який замінить Урядовий декрет 1993 року та відповідатиме зобов’язанням України за Угодою про Асоціацію», – розповів Емал Бахтарі.

Він також нагадав, що для повноцінного функціонування вільного ринку, відповідно до концепції проекту закону, Україна має запровадити принципи протидії BEPS (зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон) з урахуванням міжнародних ініціатив ОЕСР і приєднатись до автоматичного обміну податковою інформацією.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: