В Україні з’явиться податок на виведений капітал

Відповідний законопроект щодо його запровадження розробило Міністерство фінансів.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, 14 червня 2017 року відбулася фінальна зустріч робочої групи по зазначеному проекту закону.

Мінфін разом з бізнесом, експертами та народними депутатами напрацювали текст документу щодо податку на виведений капітал, який планується запроваджуватися замість податку на прибуток.

Як зазначається у повідомленні, Міністерство зробило цей процес відкритим. До розробки могли долучитися всі зацікавлені сторони. У Мінфіні відбулося понад 20 зустрічей, де учасники мали змогу обговорити та вирішити спірні питання.

Головними новаціями документу є:

– заміна податку на прибуток на податок на виведений капітал, що передбачає оподаткування розподілених дивідендів чи прирівняних до них платежів;

– відмова від податку на репатріацію.

Ставка податку на виведений капітал для юридичних осіб-нерезидентів та фізичних осіб дорівнюватиме 15%. При цьому ставка цього податку для прирівняних до дивідендів платежів складе 20%.

Наступний крок передбачає оцінку впливу положень законопроекту на надходження до Державного бюджету. Після чого відбудеться погодження з іншими органами влади та громадське обговорення. По завершенню законопроект буде винесено на розгляд Кабміну.

Більш детально – у Презентації Міністерства фінансів

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: