НБУ трансформує платіжний ринок

Нацбанк розвиває український платіжний ринок у відповідності з європейськими стандартами. Про особливості цих процесів представники регулятора розповіли на міжнародній конференції «PAYMENTS 2020: цифрова трансформація платежів».

Як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Наталія ЛАПКО зауважила, що наразі українське платіжне законодавство в багатьох питаннях уже адаптоване до вимог Директив ЕС та відповідає основним сучасним тенденціям на цьому ринку. Разом із тим, і законодавство ЄС змінюється, враховуючи розвиток технічних та технологічних можливостей. Так, з 2018 року набуває чинності нова Директива ЄС про платіжні послуги (так звана PSD2), і її вимоги враховувались при роботі над законопроектом №5361.

«Серед стратегічних планів з імплементації європейських норм можна назвати такі, як законодавча дерегуляція діяльності з переказу коштів, розширення переліку надавачів платіжних послуг, умови їх виходу на платіжний ринок, розподіл відповідальності надавачів та користувачів платіжних послуг, розширення переліку емітентів електронних грошей, урегулювання питань оверсайту за платіжними установами тощо», – проінформувала Наталія Лапко.

Керівник проектів і програм Департаменту стратегії та трансформації НБУ Юлія ЛЯХ у своєму виступі повідомила про зростання безготівкової економіки в Україні за останні півтора року (за результатами І кварталу 2017 року частка безготівкових платежів з використанням платіжних карток в Україні зросла до 38,4%). «За останні декілька років у платіжній інфраструктурі відбулися суттєві зміни: активного розвитку набувають Р2Р перекази, мобільні телефони та QR-коди стають засобами платежу, – зазначила вона. – Саме тому важливою передумовою для подальшого сталого розвитку платіжної інфраструктури є законодавча підтримка. Спільно з іншими державними органами наразі ми активно працюємо над проектом таких законодавчих змін».

У свою чергу Ольга ВАСИЛЄВА, в. о. директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, зосередила свою увагу на конкурентних перевагах та перспективах розвитку Національної платіжної системи «Український платіжний ПРОСТІР». Вона зауважила, що створення національних платіжних екосистем є загальносвітовим трендом, а невисокі тарифи на послуги системи визначають соціальне спрямування її продуктів. «Використання послуг національної платіжної системи ПРОСТІР в Україні дозволить суттєво зменшити операційні витрати банків, підвищити рівень національної безпеки та розвивати вітчизняні конкурентоспроможні продукти», – додала Ольга Василєва.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: