Валютне регулювання змінюється

НБУ готує рамковий законопроект щодо регулювання валютного ринку.

Зокрема, як зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, першочерговим завданням регулятора залишається цінова стабільність. Саме тому НБУ продовжує за необхідності проводити інтервенції та згладжувати надлишкові коливання на валютному ринку. З тієї ж причини регулятор обрав обережний підхід до лібералізації валютного регулювання. Про це, зокрема, повідомив Керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків НБУ Емал БАХТАРІ під час свого виступу на Форумі корпоративних казначеїв,

Він також розповів про логіку проведення Нацбанком валютної лібералізації та про проект закону «Про валюту».

«Світовий досвід показує різні практики – є країни, які швидко знімали обмеження і потім повертали їх, є такі, що знімали обмеження поступово. Ми хочемо робити це поступово, щоб мати можливість оцінити, наскільки те чи інше пом’якшення обмежень змінить ринок і чи не спричинить воно додаткового попиту на валюту», – наголосив керівник Департаменту.

Він підкреслив, що мова йде про тимчасові обмеження 2014-2015 років, які вводились на рівні підзаконних актів. Водночас ключові обмеження вбудовані у застаріле законодавство 1993 року, і для того, щоб їх прибрати, потрібно змінювати закон.

У цьому контексті Емал Бахтарі нагадав, що наразі майже завершена робота над законопроектом, який замінить застаріле законодавство.

«За задумом, новий законопроект буде рамковим, а всі конкретні норми будуть винесені на рівень підзаконних актів. Таким чином, ми хочемо запобігти фіксації в законі певних норм, щоб мати змогу оперативніше реагувати на потреби ринку. При цьому ми додамо норми європейського законодавства, за якими матимемо можливість введення тимчасових обмежень у разі кризових явищ або настання форс-мажорів. Обмеження будуть вводитись на строк до 6 місяців, за погодженням з Радою фінстабільності, і через 6 місяців, за потреби, можуть бути продовжені на такий самий строк. Цей режим дасть всім учасникам ринку розуміння, що обмеження вводяться не назавжди, а тимчасово і будуть прибрані, щойно ситуація стабілізується», – пояснив Емал Бахтарі.

Нове законодавство буде побудоване на принципах функціонування вільного ринку. Проте для того, щоб воно запрацювало повноцінно, Україна має запровадити принципи протидії BEPS (зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон) з урахуванням міжнародних ініціатив ОЕСР та приєднатись до автоматичного обміну податковою інформацією.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: