Банкам полегшили процедуру капіталізації

Національний банк спростив процедуру капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності.

Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор визначив процедуру спрощеної капіталізації банку та порядок припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи відповідно до вимог Закону «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків».

Відповідні зміни, які передбачають зменшення строків розгляду поданих до регулятора документів та оптимізацію процедур капіталізації, внесені до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів. Зокрема:

– банк має право здійснити капіталізацію за спрощеною процедурою за умови отримання на це попередньої згоди НБУ;

– Національний банк приймає рішення про надання банку попередньої згоди або про відмову в наданні попередньої згоди протягом десяти робочих днів після отримання документів;

– визначено спрощений порядок погодження змін до статуту банку, пов’язаних зі збільшенням статутного капіталу за спрощеною процедурою;

– упорядковано погодження набуття або збільшення істотної участі в банку при застосуванні спрощених процедур капіталізації та реорганізації банку.

Також врегульовується питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи. Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Нацбанку щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідні зміни передбачено Постановою Правління НБУ від 16 червня 2017 року №56 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набула чинності з 20 червня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: