На держпідприємствах з’являться незалежні директори

Мінекономрозвитку закликає державні підприємства якомога швидше сформувати незалежні наглядові ради.

Про це, зокрема, йшлося на семінарі для представників державних підприємств, передає прес-служба Міністерства. В семінарі взяли участь представники ПАТ «Укрзалізниця», ДП «Енергоринок», ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», ПАТ «Державна продовольчо-зернова компанія України», ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго», ПАТ «Укрпошта», ДП «Украерорух» та інших.

У центрі уваги заходу були такі питання, як реформа корпоративного управління, роль наглядової ради на підприємстві та змін, які очікують на державні підприємства завдяки Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності» (№1405-VIII).

Звертаючись до учасників семінару, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим НЕФЬОДОВ наголосив: «Державні компанії – це такий самий бізнес, як і приватні компанії. Соціальні функції повинні бути відділенні від комерційних, чітко сформульовані, а витрати на них прозорі та відомі суспільству. Саме тому потрібно перекласти більшість управлінських функцій на незалежні наглядові ради, які будуть діяти в інтересах компанії, а не акціонера чи окремих політичних фігур».

Як відомо, формування незалежних наглядових рад у найбільших державних компаніях є обов’язковим, згідно із зазначеним Законом, який є одним з основних елементів реформи управління державною власністю.

Незалежні наглядові ради мають бути створені в державних унітарних підприємствах та господарських товариствах, у статутних капіталах яких 50% та більше акцій (часток) належить державі, а також активи яких за останній рік перевищували 2 млрд. грн., а чистий дохід – 1,5 млрд. грн. Усього під ці критерії в 2017 році підпадає 44 держкомпанії, включаючи НАК «Нафтогаз України», в якій вже створено незалежну наглядову раду. В інших унітарних компаніях та господарських товариствах необхідність існування незалежної наглядової ради залишається на розсуд органів управління.

Олена ДЬЯЧЕНКО, Директор Департаменту управління державною власністю Мінекономрозвитку, зазначила: «Методи та принципи корпоративного управління потрібні для прозорості бізнесу і безпеки прийняття рішень на рівні вищого керівництва підприємства. Багато всього вже працює, і нам необхідно просто переглянути методи та процедури. Необхідне тільки бажання керівників підприємств, щоб корпоративні принципи почали працювати на користь як підприємства, так і держави».

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: