Механізм звернення стягнення на предмет іпотеки пропонують вдосконалити

Банки ініціюють перегляд окремих норм законодавства, які обмежують права кредиторів при задоволенні вимог за рахунок предмета іпотеки шляхом звернення на нього стягнення.

Це питання обговорювалося в Незалежній асоціації банків України під час чергового засідання Комітету з питань захисту прав кредиторів, повідомляє прес-служба НАБУ.

Нормативний акт, про який іде мова – це Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 р. №296/5, де передбачено дії нотаріусів при посвідченні договору відчуження предмета іпотеки.

На думку банкірів, вимога нотаріусів про те, що крім документів, встановлених Законом «Про іпотеку», слід надавати оригінали правовстановлюючих документів на нерухомість для її продажу в порядку статті 38 Закону, а також відмова нотаріусів від посвідчення договору купівлі-продажу предмета іпотеки з причини, що іпотекодавець не зареєстрував на власне ім’я право власності на предмет іпотеки, порушують права кредиторів на задоволення вимог за рахунок предмета іпотеки. Тому було прийнято рішення про підготовку пропозицій щодо врегулювання даних питань.

Під час засідання також було прийнято рішення звернутися до Міністерства юстиції України із пропозицією створити спільну робочу групу по комплексному вдосконаленню механізмів позасудового врегулювання питання щодо звернення стягнення на предмет іпотеки.

Окрім того, члени Комітету обговорили проблеми, які виникають під час примусового виконання органами стягнення виконавчих документів. Зокрема, банки стикнулися із ситуацією припинення електронних торгів та зняття майна з реалізації на підставі вимоги державного виконавця, що не передбачено законодавством України. Тому було прийнято рішення направити звернення до Міністерства юстиції України для отримання роз’яснення порядку та підстав припинення електронних торгів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: