Наглядові ради держбанків мають формуватися з незалежних членів

У Нацбанку наголошують на необхідності реформування корпоративного управління в державних банках.

Про це, зокрема, зазначив Директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій ВАВРИЩУК під час свого виступу на Міжнародній конференції з питань корпоративного управління, присвяченого роботі наглядових рад у державних банках України, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він також зазначив, що після націоналізації «Приватбанку» саме держбанки задають тон роботи всьому ринку. При цьому вони показують низьку операційну ефективність та високу частку непрацюючих кредитів.

«Україна не може тривалий час мати банківський сектор, роботу якого визначають структури з державним капіталом. Вони мають з часом залучити авторитетних інституційних інвесторів у капітал. І саме на оновлені наглядові ради має бути покладена функція підготовки банків до залучення нового інвестора», – підкреслив Віталій Ваврищук.

Він нагадав, що наразі в Україні є чотири великі банки з державним капіталом, і наглядові ради в цих банках сформовані за різними правилами. Так, «Ощадбанк» і «Укрексімбанк» – це найстаріші українські держбанки, де наглядові ради формуються за принципом «5+5+5» (5 представників від Парламенту, 5 від Президента та 5 від Уряду). В «Укргазбанку» наглядова рада формується Урядом, а в «Приватбанку» вона сформована відповідно до статті 41.1 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичний осіб».

Вирівняти ситуацію мають відповідні зміни до законодавства. Згідно з ними, наглядові ради держбанків мають формуватися з незалежних членів, які обираються на прозорому конкурсі із залученням до цього процесу незалежної рекрутингової компанії.

Робота професійних та незалежних наглядових рад дозволить вивести банки з державним капіталом з орбіти політичних інтересів та значно знизить ризиковість їх діяльності, що позитивно відобразиться на всьому банківському секторі України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: