НБУ обиратиме аудиторів за оновленими правилами

Національний банк оптимізував порядок прийняття рішень щодо ведення Реєстру аудиторських фірм.

Як повідомляє прес-служба НБУ, зокрема були внесені такі зміни:

– піднесено на вищий рівень прийняття рішення про включення, відмову у включенні чи виключення з Реєстру аудиторських фірм. Відтак дані рішення прийматиме Правління НБУ, а не Комітет з питань аудиту банків України;

– врегульовано питання запобігання конфлікту інтересів під час прийняття рішень Комітетом з питань аудиту банків України. Наприклад, якщо хтось із членів Комітету є пов’язаною з аудиторською фірмою особою, він повинен буде повідомити про це Комітет та відмовитися брати участь у прийнятті рішення щодо даної фірми;

– уточнені строки прийняття НБУ рішень з питань ведення Реєстру. Наприклад, якщо раніше регулятор повинен був розглянути подані аудиторською фірмою на продовження дії Свідоцтва документи протягом 15 робочих днів, то тепер у цей термін Національний банк має вже прийняти рішення.

Відповідні зміни передбачено Постановою Правління НБУ від 27 червня 2017 року №58 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків», яка набула чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Цією Постановою, зокрема, вносяться зміни до «Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків» та до «Положення про Комітет з питань аудиту банків України».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: