Як банки мають управляти ризиками та здійснювати валютний контроль

НБУ провів семінар для представників банківського сектору на тему «Актуальні питання здійснення банками фінансового моніторингу та валютного контролю». Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ

Як було зазначено на заході, банки мають впроваджувати ризик-орієнтовані підходи з метою підвищення ефективності здійснення управління ризиками.

 «Перехід від формальної до реальної оцінки фінансового стану банківських клієнтів, розуміння реальних, а не номінальних власників своїх клієнтів-юридичних осіб сприятиме більш ефективному управлінню ризиками з боку банків. Зокрема, це дозволить помітно знизити ризик проведення схемних фінансових операцій, що є одним з головних завдань банківської системи на сьогодні. Національний банк максимально сприятиме банкам у виконанні цього завдання», – зазначив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

ВАЛЮТНІ ОПЕРАЦІЇ

Окрема увага на семінарі була приділена запровадженню та особливостям застосування Положення про функціонування автоматизованої інформаційної системи Національного банку «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій». Цей пілотний проект у рамках лібералізації та дебюрократизації валютного регулювання значно спрощує порядок надання індивідуальних ліцензій та прискорює проведення фізичними особами відповідних валютних операцій.

За інформацією Начальника відділу регулювання експорту та імпорту капіталу Департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Чечеля, починаючи з 3 липня 2017 року такі ліцензії можна буде отримувати в електронній формі через уповноважені банки. На підставі е-ліцензій людина зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до $50 тис. (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту українці зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій. А саме для: інвестицій за кордон, розміщення коштів на власних рахунках за межами України, виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

У цілому, за словами Начальника Управління комплаєнсу Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ірини Пряженцевої, внесені регулятором зміни до документів, що унормовують здійснення банками фінмоніторингу і валютного контролю, відповідають міжнародним стандартам та вимогам Базельського комітету банківського нагляду.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: