Продаж активів банків через ProZorro активізується

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб сподівається до кінця 2018 року продати щонайменше 80% активів банків, що ліквідуються.

Як повідомляє прес-служба ФГВФО, під час зустрічі з представниками торгівельних майданчиків, підключених до системи ProZorro.Продажі та залучених до реалізації активів банків, що ліквідуються, Заступник директора-розпорядника Фонду Світлана РЕКРУТ зазначила: «Ми поставили перед собою амбітну ціль: до кінця цього року виставити на продаж у систему ProZorro.Продажі всі активи банків, що ліквідуються, і вже до кінця 2018-го – реалізувати щонайменше 80% з них. Тож сподіваємось, у вас роботи буде дуже багато».

За її словами, сьогодні Фонд зацікавлений у налагодженні ще тіснішого діалогу з організаторами торгів, а через них – і покупцями активів. Основною темою останньої зустрічі, що відбулась у ФГВФО, стало обговорення нових підходів до реалізації активів, зокрема продаж з балансової вартості, формування пулів та запровадження голландських аукціонів.

У Фонді наголошують, що ця зустріч довела: зважаючи на колосальні обсяги активів, які планується виставити на продаж до кінця року, обов’язковою умовою є розуміння організаторами торгів та потенційними покупцями правил реалізації активів.

Так, сьогодні усі аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, відбуваються лише в системі ProZorro.Продажі. На продаж зараз виставлено близько 40% активів від загального обсягу. До кінця року планується виставити на торги всі активи банків в управлінні Фонду.

На перші торги активи виставляються за балансовою вартістю, на кожні наступні – початкова ціна реалізації знижуються на 10%. У разі, якщо покупець не з’явиться і на восьмих торгах, коли ціна лоту сягне 30% від балансової вартості, актив знімається з індивідуального продажу і надалі продаватиметься у складі пулу.

«Фонд зняв майже всі обмеження, і сьогодні купувати активи банків, у тому числі права вимоги за кредитами, можуть як юридичні, так і фізичні особи. Доки актив торгується індивідуально – його може придбати за великим рахунком будь-хто. Після об’єднання активів у пули, у боротьбу за них уже включатимуться більш потужні, професійні гравці», – зауважив Тарас ЄЛЕЙКО, в.о. директора департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО.

До слова, перші «пілотні пули» будуть сформовані впродовж найближчих тижнів. До їх складу увійдуть ті активи, які вже досить тривалий час торгуються за старою системою і вартість реалізації яких на аукціонах уже нижча за 30% від балансової.

Крім того, з метою пришвидшення процесу реалізації активів Фонд почав роботу над підготовкою до запуску голландських аукціонів. Ця модель має стати відповіддю на безрезультатні кола торгів із лінійним 10% зниженням ціни, які зараз тривають місяцями.

«Лот виставлятиметься за балансовою вартістю. Упродовж одного дня ціна знижуватиметься до тієї, на яку погоджується покупець. Непродані лоти об’єднуватимуться в пули і повторно виставлятимуться на продаж також за голландською системою. Перші такі аукціони проводитимуться вже восени цього року», – додала Світлана Рекрут.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: