Держмайно продаватимуть за ринковими цінами

Уряд ухвалив проект закону «Про приватизацію державного майна». Законопроект був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Фондом державного майна України за участі міжнародних донорів та за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, законопроект дозволить вивести конкуренцію за державні активи на глобальний рівень та перейти до ринкового ціноутворення на об’єкти в державній власності. Так, передбачається, що документ дозволить відійти від інституту оцінки та визначити ціну об’єкта виключно платоспроможним попитом.

«Ми хочемо значно спростити процес продажу активів – консолідувати законодавство у сфері приватизації. Відмовитись від великої кількості груп об’єктів приватизації та суттєво зменшити час на підготовку об’єкта до приватизації», – прокоментував рішення Уряду перший Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан КУБІВ.

Проект закону встановлює принципово новий підхід до розподілу на об’єкти великої та малої приватизації. До великих, за рішенням КМУ, віднесуть лише найбільші об’єкти з найвищим потенціалом, що здатні привабити стратегічного іноземного інвестора. Таких об’єктів за попередніми даними буде близько 60.

Об’єкти великої приватизації будуть продаватися із залученням інвестиційного радника – одного з інвестиційних банків з репутацією. Радник вивчатиме попит на об’єкт, спілкуватиметься з потенційними покупцями та пропонуватиме стартову ціну.

Водночас об’єкти малої приватизації зможуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів он-лайн, як це, наприклад, уже зараз відбувається з активами неплатоспроможних банків та непрофільними активами державних підприємств на ProZorro.Продажі. Стартовою ціною буде чиста вартість активів (вартість активів мінус зобов’язання), або 1 гривня, якщо чиста вартість від’ємна. Аукціон відбуватиметься у три етапи з підвищенням ставок.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим НЕФЬОДОВ підкреслив: «У 99% випадків у процесі приватизації державні активи втрачають свою ринкову цінність, а не розвиваються. При цьому бюджет щороку витрачає колосальні кошти на підтримку життєдіяльності цих активів. Ми пропонуємо вже працюючий механізм електронної системи Prozorro.Продажі, який дозволить просто та ефективно продавати об’єкти малої приватизації і повертати кошти у державний бюджет, аби їх можна було використати для інших, у тому числі соціальних потреб».

Нарешті, новий проект закону передбачає підсилення захисту прав інвесторів, зокрема можливість застосування міжнародного арбітражу (за згодою сторін права іноземної держави до договору купівлі-продажу) та залучення набагато ширшого кола покупців.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: