На фондовому ринку впроваджується стандарт ISO 20022

У Національному банку відбулася перша зустріч робочої групи з практики впровадження міжнародного стандарту ISO 20022 на ринку цінних паперів України.

Як повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook, учасниками зустрічі були представники Національного банку, Національного депозитарію, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках, банків України та асоціації «УкрСВІФТ».

Комерційні банки підтримали ініціативу та підтвердили свою участь у проекті Національного банку з впровадження ISO 20022 для ринку цінних паперів.

«Ми маємо бажання, перебуваючи в конструктивному діалозі з учасниками ринку, визначитися щодо термінів, планів та пріоритетів впровадження міжнародного стандарту ISO 20022 на вітчизняному ринку цінних паперів, – сказав Начальник Управління депозитарної діяльності Національного банку України Андрій СУПРУН. – Нам потрібно сформувати чітке розуміння щодо перебігу цього процесу, що дасть можливість не тільки підготувати програмні комплекси центральних елементів інфраструктури, але й іншим учасникам фондового ринку завчасно підготувати власні програмні комплекси для оновленої інфраструктури. Це, в тому числі, сприятиме створенню конкуренції між учасниками ринку в частині зручності, надійності та сучасності їх технологічних платформ».

Він додав, що існує сенс розробити орієнтовні середньотермінові (на три-п’ять років) графіки переходу на цей міжнародний стандарт для учасників ринку цінних паперів, ураховуючи сучасний стан ринку та майбутні перспективи розвитку.

Під час зустрічі фахівці обговорили плани розвитку Національного депозитарію України, майбутню взаємодію з клієнтами в стандарті ISO, моделі взаємодії депозитарних установ з Центральним Депозитарієм, деякі аспекти майбутньої реформи розрахунково-клірингової інфраструктури фондового ринку.

Крім того, торкнулися роботи Депозитарію Національного банку, планів впровадження оновленої системи ОВДП-online2 до кінця 2017 року, взаємодії між Депозитарієм НБУ, Розрахунковим Центром з обслуговування договорів на фінансових ринках та Центральним Депозитарієм, а також розглянули синхронізацію опрацювання стандарту з платіжними системами (у питанні виконання в СЕП-4 операцій за принципом поставки цінних паперів проти оплати/оплата цінних паперів проти поставки).

Підсумовуючи, Андрій Супрун окреслив найближчі завдання робочої групи з ISO 20022 для цінних паперів: «З метою підготовки до ISO 20022 треба визначити першочерговий перелік операцій та повідомлень, які необхідно підготувати (з переліком полів включно) для майбутнього використання на ринку цінних паперів, а також не забувати про блок DVP/RVP, де буде файлообмін між Депозитаріями та платіжною інфраструктурою Національного банку».

Він нагадав, що 27.06.2017 р. був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між НБУ та НКЦПФР стосовно співробітництва у розвитку інфраструктури ринків капіталу в Україні. «Результатом підписання Меморандуму через декілька місяців буде новий законопроект про депозитарну систему. У найближчі роки буде здійснена серйозна технічна модернізація інфраструктури, що дозволить наблизити її до міжнародних стандартів та стати фундаментом для розвитку нових каналів взаємодії, нових схем розрахунків, які дозволять суттєво підвищити привабливість інструментів фондового ринку для іноземних і вітчизняних інвесторів», – зазначив Андрій Супрун.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: