Ризики світової економіки

Керівники компаній по всьому світу очікують підвищення податкових ставок у найближчі три роки. Про це свідчать результати нового дослідження під назвою «Disrupt and grow 2017 Global CEO Outlook», проведеного компанією KPMG. 

У ході дослідження було опитано понад тисячу керівників корпорацій з Європи, Америки та Азії, щоб дізнатися їхню думку про ключові економічні проблеми. В опитуванні взяли участь лідери 11 галузей: від автопромисловості до рітейлу і фармацевтики.

ПОДАТКИ БУДУТЬ ПІДВИЩУВАТИСЯ

Майже 80% керівників у Франції та Великобританії і 76% у Китаї очікують, що податкові ставки в їхніх країнах у найближчі три роки зростуть. У середньому по світу ці побоювання поділяють 67% топ-менеджерів.

«Дійсно, зростаючий тиск на національні бюджети і політичне неприйняття ініціатив щодо збільшення ставок по податках для фізичних осіб, скоріш за все, призведуть до того, що цей тягар буде перекладено на бізнес», – вважає Джейн МАККОРМІК, Керівник податкової практики KPMG.

Більше половини респондентів впевнені, що геополітичні зміни безпосередньо впливають на їхній бізнес, і цей вплив останніми роками посилився. Питання про те, як будуть структуруватися і управлятися закордонні активи, багато в чому залежить від умов виходу Великобританії з Європейського Союзу. Майже 70% опитаних бізнес-лідерів посилюють свої команди профільними фахівцями, щоб вже зараз розуміти потенційні ризики при різних сценаріях і управляти ними. Сім з десяти топ-менеджерів зазначили, що за останній рік збільшили інвестиції в поліпшення якості системи управління і ризик-менеджменту.

БІЗНЕС БАЧИТЬ НОВІ РИЗИКИ

Операційні ризики є ключовим пріоритетом для керівників в умовах постійно зростаючої невизначеності. Також цікаво, що в цьому році багато хто відзначив репутаційні ризики і ризики, пов’язані з брендом, як питання, гідні пильної уваги топ-менеджерів. Більш того, саме репутація та бренд – другий за значимістю фактор, який впливатиме на зростання компаній в найближчі три роки.

Стурбованість цим питанням багато в чому пов’язана з тим, що бізнес усе частіше змушений наймати співробітників на відрядну роботу, вони не встигають настільки вжитися в корпоративну культуру, як штатні співробітники, і не завжди поводяться в житті відповідно до цінностей свого тимчасового роботодавця. В умовах прозорого інформаційного середовища і безпрецедентно високої швидкості поширення інформації такі історії часто стають «вірусними».

Якщо торік серед ризиків лідирував ризик кіберзагроз, то в цьому році він опустився на 5 місце: 42% респондентів вважають, що просунулися в розумінні та управлінні цим ризиком. Водночас керівники усвідомлюють, що кіберскладова присутня в усіх видах ризиків – в операційному, технологічному, репутаційному тощо.

Кількість керівників, які вважають, що їхній бізнес буде трансформований за рахунок технологій у цьому році, знизилася майже вдвічі – до 26% (41% в 2016 р). Це не означає, що топ-менеджмент припинив вірити в інновації, просто розуміння ролі інновацій змінилося: мова не про необхідність змін, а про готовність до нових викликів і можливостей. Крім того, на думку респондентів, проривні технології не обов’язково повинні трансформувати галузі повністю, ефект може бути всередині якоїсь функції, але він все одно буде значним. Топ-менеджери впевнені в тому, що зможуть управляти тими змінами, які відбуватимуться в їхніх індустріях, навіть якщо з’являться гравці, яких сьогодні вони не вважають своїми конкурентами.

ГЛОБАЛЬНА ЕКОНОМІКА ЗРОСТАТИМЕ

Дані опитування свідчать, що в цілому топ-менеджмент по всьому світу позитивно налаштований щодо перспектив глобальної економіки, хоча відсоток оптимістів в порівнянні з минулим роком знизився (65% у 2017 році в порівнянні з 80% у 2016 році). Єдиною країною, в якій впевненість керівників в економічному зростанні економіки збільшилась за останній рік, є США. Японія ж, навпаки, показала найменший відсоток позитивно налаштованих респондентів – 21% у 2017 році в порівнянні з 93% у 2016 році, що говорить про досить різкі зміни в бізнес-кліматі країни.

Більш детально – у дослідженні KPMG Disrupt and grow 2017 Global CEO Outlook

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: