На стратегічних підприємствах можуть ввести особливі правила корпоративного управління

У Парламенті зареєстровано депутатський законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо прийняття рішення про збільшення статутного капіталу акціонерного товариства).

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №6665), після фінансової кризи гостро постало питання забезпечення безперервності та беззбитковості діяльності стратегічних державних підприємств, зважаючи на їхню вагу для економіки та безпеки держави. Неприпустимим є доведення даних об’єктів до банкрутства (неплатоспроможності). Відповідно, держава як власник понад 50% акцій такого товариства, в першу чергу, відповідальна перед суспільством у забезпеченні здійснення належного корпоративного управління задля усунення ризиків для економіки та безпеки держави.

Враховуючи це, основною метою прийняття вказаного закону є захист корпоративних інтересів та прав держави в акціонерних товариствах, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, більше 50% акцій яких належить державі або господарському товариству, частка держави в якому становить 100%.

Зокрема, ним передбачена можливість прийняття загальними зборами акціонерів таких товариств рішення про зміну статутного капіталу простою більшістю голосів власників акцій, які зареєструвалися для участі в загальних зборах.

Для цього законопроектом пропонується внести зміни до Закону «Про акціонерні товариства» та Цивільного Кодексу України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: