Рівень тіньової економіки знизився на 6%

За попередніми розрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у 2016 році рівень тіньової економіки склав 34% від офіційного ВВП.

Про це йдеться у звіті, який підготував Департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку, передає прес-служба Міністерства. Для порівняння слід зазначити, що найвищий рівень тіньової економіки в Україні був зафіксований у 2014 році (43%). При цьому в 2015 році він дорівнював 40%.

Детінізація стала результатом:

– закріплення макроекономічної стабільності та відновлення економічного зростання (за підсумком 2016 року реальний ВВП зріс на 2,3%, індекс споживчих цін у розрахунку грудень до грудня склав 112,4%, що стало наслідком збільшення пропозиції на внутрішньому ринку при помірній волатильності обмінного курсу);

– поліпшення бізнес-клімату в умовах проведення політики дерегуляції підприємницької діяльності, що, у свою чергу, сприяло зростанню довіри інвесторів та нарощенню притоку прямих інвестицій;

– поступової легалізації відносин на ринку праці внаслідок зниження ЄСВ та, як наслідок, послаблення навантаження на фонд оплати праці.

Водночас динаміка детінізації стримується досі невирішеними проблемами, що негативно позначається на показниках розвитку економіки країни в цілому.

Це, зокрема, збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни в умовах триваючого збанкрутіння банків та виведення їх з ринку, утримання напруги в міжнародних відносинах з РФ, наявність територій, непідконтрольних владі, утворених у ході військової агресії на території країни, низька довіра до інститутів влади.

Більш детально – у Звіті Мінекономрозвитку «Загальні тенденції тіньової економіки України»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: