Дострокове погашення кредитів від нерезидентів спрощено

Враховуючи поступову стабілізацію на валютному ринку, НБУ продовжує пом’якшувати тимчасові обмеження, запроваджені у 2014-2015 роках.

Зокрема, як зазначається у повідомленні прес-служби Нацбанку, антикризова Постанова Правління НБУ №410 від 13 грудня 2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» встановлює заборону дострокового погашення кредитів і позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Цим же документом було визначено ряд винятків із такої заборони.

Правління Національного банку вирішило розширити наявні винятки на дострокове погашення кредитів, залучених у нерезидентів:

По-перше, банки зможуть раніше строку погашати такі кредити.

По-друге, бізнес зможе достроково погашати кредити у випадку, коли акціонером такого позичальника або нерезидента-кредитора є міжнародна фінансова організація.

По-третє, резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів за умови, що нерезидентом-кредитором є банк.

«Ці кроки допоможуть полегшити залучення боргових ресурсів за кордоном і водночас не призведуть до дестабілізації ситуації на валютному ринку», – зазначив в. о. Голови НБУ Яків Смолій.

Відповідні зміни передбачено Постановою Правління НБУ №61 від 10 липня 2017 року «Про внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року №410», яка набуває чинності з 11 липня.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: