З 2018 року в Україні пропонують ввести накопичувальну пенсійну систему

Такий механізм передбачено законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування».

Документ (реєстраційний №6677) поданий групою народних депутатів. Ним передбачене внесення змін до базових пенсійних законів «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про недержавне пенсійне забезпечення», а також до інших законодавчих актів, які дозволять забезпечити необхідні правові та регулятивні умови для запровадження другого рівня системи загальнообов’язкового пенсійного страхування з 1 січня 2018 року.

Змінами до базових пенсійних законів встановлюється, що застраховані особи, яким на дату впровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування виповнилося не більш як 35 років, сплачують внески із своєї заробітної плати (доходу) від 2% із щорічним збільшенням до 7%. Інші особи (які не досягли пенсійного віку або ті, кому виповнилося більше 35 років) мають право брати добровільну участь у накопичувальній системі пенсійного страхування.

Законопроектом запропонована децентралізована модель функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування, в рамках якої застраховані особи для участі у накопичувальній системі пенсійного страхування обирають недержавні пенсійні фонди, в яких вони бажають формувати свої обов’язкові пенсійні накопичення. За бажанням особа може в будь-який момент перейти до іншого недержавного пенсійного фонду.

Адміністративне забезпечення процесу прийому та обробки відповідних заяв застрахованих осіб здійснюватиме Пенсійний фонд України, який даватиме розпорядження адміністраторам обраних недержавних пенсійних фондів про відкриття персональних накопичувальних пенсійних рахунків цим особам.

Управління пенсійними активами у накопичувальній системі пенсійного страхування здійснюватимуть компанії з управління активами відповідних недержавних пенсійних фондів, а зберігання цих пенсійних активів будуть забезпечувати зберігачі цих фондів (банківські установи).

Основні функції з нагляду та регулювання в системі накопичувального пенсійного страхування, згідно із законопроектом, покладаються на:

– Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг – в частині діяльності адміністраторів недержавних пенсійних фондів;

– Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку – в частині діяльності компаній з управління активами недержавних пенсійних фондів;

– Національний банк України – в частині діяльності зберігачів недержавних пенсійних фондів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: