Уряд стимулюватиме розвиток ринку деривативів

НКЦПФР розробила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про вимоги до стандартної (типової) форми деривативів».

У пояснювальній записці до проекту зауважується, що Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачено впровадження нових та розвиток наявних фінансових інструментів (у тому числі похідних), розробка нормативної бази для регулювання операцій на ринку похідних інструментів (деривативів), а також розвиток інфраструктури фінансового сектору й, зокрема, стимулювання банків здійснювати операції з деривативами та запровадження інструментів хеджування зміни процентної ставки, що сприятиме розвитку та поглибленню міжбанківського ринку.

На даний час Положенням про вимоги до стандартної (типової) форми деривативів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1999 р. №32, встановлені вимоги до стандартної (типової) форми лише форвардного контракту, ф’ючерсного контракту та опціону.

З метою виконання завдань Комплексної програми, які спрямовані на розвиток та розширення переліку існуючих фінансових інструментів та стимулювання банків здійснювати операції з деривативами, новим нормативним актом вносяться зміни до зазначеної Постанови, що передбачають її доповнення вимогами до стандартної (типової) форми процентного свопу та форвардного контракту на процентну ставку.

Більш детально – у проекті постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про вимоги до стандартної (типової) форми деривативів»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: