Три головні реформи НБУ

У Нацбанку розповіли про основні напрямки реформування банківського сектору України та його регулятора.

Ці питання висвітлив у своєму виступі на конференції «Ukraine Investor Day» у Лондоні, організованій Dragon Capital та UkraineInvest, Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він розповів про три головні реформи, які були проведені Національним банком за останні два роки. Серед них, зокрема, такі:

– перехід від де-факто фіксованого курсу до політики таргетування інфляції, спрямованої на забезпечення цінової стабільності;

– реформа банківського сектору, перший етап якої – очищення – вже фактично завершений;

– внутрішня трансформація НБУ як державного органу.

Представник центробанку зазначив, що сьогодні відчувається велика необхідність у проведенні послідовної фіскальної політики.

«Роками країна жила за фіскального домінування, монетарна політика відходила на другий план перед потребами бюджетної політики, яка часто визначалася політиками-популістами. Але тепер, коли ми перейшли від фіксованого курсу до інфляційного таргетування, країна може існувати тільки в умовах виваженої фіскальної політики. І ми оптимістично налаштовані у цьому ключі на найближче майбутнє», – підкреслив Дмитро Сологуб.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: