Як діятимуть депозитарні установи в умовах нових механізмів корпоративного управління

НКЦПФР пропонує зміни до Положення про депозитарну діяльність в частині особливостей проведення операцій у зв’язку з обов’язковим викупом акцій. Про це повідомляє прес-служба Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів.

Як зазначається у повідомленні, проект відповідного документа підготовлено у зв’язку із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах) (№1983-VIII).

Змінами передбачено врегулювання взаємовідносин Центрального депозитарію та депозитарних установ при проведенні процедури сквіз-аут.

Зокрема, це норми щодо умов та порядку внесення змін до системи депозитарного обліку при обслуговуванні операцій щодо цінних паперів.

Згідно з документом, обслуговування операцій щодо цінних паперів, у тому числі обслуговування обігу цінних паперів, проведення розрахунків у цінних паперах за правочинами щодо цінних паперів здійснюється Центральним депозитарієм, депозитарними установами, в тому числі шляхом проведення на рахунках у цінних паперах облікових операцій:

– у разі переведення прав на акції певного акціонерного товариства на рахунок у цінних паперах заявника публічної безвідкличної вимоги про придбання акцій у всіх власників акцій цього товариства депозитарною установою, яка обслуговує рахунок у цінних паперах заявника вимоги, на цьому рахунку – за розпорядженням заявника вимоги та розпорядження Центрального депозитарію сформованого на підставі отриманого від відповідного товариства повідомлення про перерахування в повному обсягу заявником вимоги банківській установі грошових сум за акції, що ним придбаваються (разом з розпорядженням заявник вимоги надає депозитарній установі копію публічної безвідкличної вимоги про придбання ним акцій у всіх власників акцій товариства).

Розпорядження, що надається заявником вимоги, має містити наказ про переказ/зарахування на рахунок у цінних паперах заявника вимоги прав на акції товариства, що придбаваються заявником вимоги, із зазначенням інформації щодо депозитарних установ, які обслуговують рахунки у цінних паперах власників акцій товариства, акції яких не підлягають придбанню заявником вимоги, інформації щодо цих осіб та їх рахунків у цінних паперах.

Також змінами передбачено надання депозитарними установами реєстру власників цінних паперів (акціонерів) для забезпечення передання такого реєстру Центральним депозитарієм акціонерному товариству при проведенні процедури сквіз-аут.

Більш детально – у проекті рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності (щодо питань корпоративного управління в акціонерних товариствах)

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: