Фондові ринки Європи демонструють позитивну динаміку

У першому півріччі 2017 року на більшості європейських фондових майданчиків відбувалося збільшення капіталізації та зростання основних біржових індексів.

Згідно з даними Федерації Європейських Фондових Бірж (The Federation of European Securities Exchanges – FESE), станом на початок липня 2017 року лідерами серед фондових бірж країн Європи за показником ринкової капіталізації були група бірж Euronext – 3,53 трлн. євро, Deutsche Börse (Німеччина) – 1,75 трлн. євро, SIX Swiss Exchange (Швейцарія) – 1,44 трлн. євро, група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 1,29 трлн. євро та BME Spanish Exchanges (Іспанія) – 0,76 трлн. євро.

Найкращу динаміку зростання з початку року продемонстрували Athens Exchange (Греція), капіталізація якої збільшилась на 24,8%, Warsaw Stock Exchange (Польща) – на 20,8%, CEESEG-Vienna (Австрія) – на 20,1%, Cyprus Stock Exchange (Кіпр) – на 15,6% та Bucharest Stock Exchange (Румунія) – на 14,6%.

Протягом січня-червня поточного року на європейських фондових біржах спостерігалося зростання основних індексів. Найбільше зростання (23,7%) продемонстрував біржовий індекс Athens Exchange. До п’ятірки лідерів також увійшли CEESEG-Vienna, індекс якої зріс на 18,6%, Warsaw Stock Exchange – на 18,1%, Cyprus Stock Exchange – на 18% та NASDAQ Nordic-Copenhagen (Данія) – на 12,4%.

Для порівняння, протягом першого півріччі 2017 року Індекс вітчизняної ФБ ПФТС зріс на 7,95%, а Індекс українських акцій, який розраховується «Українською біржею», – на 31,66%.

У звітному періоді дещо зменшилася кількість компаній, які знаходяться в лістингу фондових бірж Європи. Станом на початок липня 2017 року найбільшу кількість компаній у лістингу мали BME Spanish Exchanges – 3280, група бірж Euronext – 1278 та група бірж NASDAQ Nordics&Baltics – 920.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: