Вартість кредитів для бізнесу знизилась

За підсумками червня вартість гривневих кредитів для корпоративного сектору зменшилась на 1%, а з початку року – на 3,6% до 13,1% річних. Такі дані наводить прес-служба НБУ. При цьому зазначається, що, як і в травні, такому тренду, насамперед, сприяло пом’якшення Національним банком монетарної політики в квітні-травні 2017 року.

За підсумками червня 2017 року грошова маса в Україні зросла на 1,3% до 1103,1 млрд. грн., що було зумовлено збільшенням готівкових коштів в обігу поза банками (на 2,4%) та залишків за депозитами в національній валюті (на 2%).

У червні порівняно з травнем кредитний портфель банків у гривні зріс на 1,8%. Залишки за кредитами, наданими корпоративному сектору в національній валюті, збільшилися на 1,9%, домашнім господарствам – на 1,3%.

Водночас і бізнес, і населення продовжували скорочувати свою заборгованість перед банками за кредитами в іноземній валюті, залишки за якими (у доларовому еквіваленті) скоротилися за підсумками місяця на 1,1%.

У результаті цього, а також внаслідок курсової переоцінки через зміцнення курсу гривні по відношенню до долара США, загальні залишки за кредитами, наданими банками корпоративному сектору та населенню, за перший місяць літа майже не змінилися.

Залишки за депозитними вкладами за підсумками червня відновили позитивну динаміку як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).

Гривневий депозитний портфель банків у червні зріс на 2%, зокрема, депозити бізнесу зросли на 0,8%, а вклади населення – на 3,3%. Також за місяць зросли залишки за депозитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленту) як корпоративного сектору, так і домашніх господарств (на 0,7% та 0,3% відповідно).

Також знижувалася вартість банківських депозитних продуктів для бізнесу – ставка за гривневими депозитами у червні зменшилась на 0,5%, а з початку року на 2,8% – до 8,1%. Відсоткові ставки за депозитними продуктами для населення за підсумками червня залишилися майже без змін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: