Приватизацію планується удосконалити

На засіданні Колегії Фонду держмайна були окреслені основні напрямки удосконалення процесу зміни власності в Україні.

Зокрема, в. о. Голови ФДМУ Дмитро ПАРФЕНЕНКО розповів про проект нового закону про приватизацію, акцентувавши увагу на його головних моментах, повідомляє прес-служба Фонду.

Зокрема, він зазначив, що з прийняттям цього документа ФДМУ отримає якісний інструментарій, який може справді вивести приватизацію на новий рівень. Очільник Фонду також повідомив, що за ініціативою Уряду законопроект планується розглянути на Національній Раді реформ при Президентові України, і у разі схвалення – він буде переданий до Парламенту.

За словами Дмитра Парфененка, найголовнішими позитивними моментами документа є:

– спрощення класифікації об’єктів – тепер це просто об’єкти великої і малої приватизації, а не низка нікому не зрозумілих літер;

– скорочення вдвічі термінів підготовки до приватизації;

– продаж великих об’єктів приватизації з радниками, а малих – виключно на електронних майданчиках;

– введення запобіжних заходів щодо банкрутства підприємств, якщо вони йдуть на приватизацію.

Втім, підкреслив очільник ФДМУ, ефективна реалізація закону та запровадження його норм потребує суттєвого скорочення переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. «Сподіваюсь, що ті законодавчі ініціативи, які вже є в Парламенті зі скорочення такого переліку, будуть найближчим часом запроваджені», – зазначив він.

Крім того, Дмитро Парфененко наголосив, що темпи передачі об’єктів від органів управління до ФДМУ для подальшої приватизації залишаються на майже нульовому рівні. За даними Фонду, зі 148 об’єктів, які міністерства та відомства мали передати йому відповідно до приватизаційної Постанови Уряду №271, за кілька років було передано лише 24.

Також він повідомив, що на погодженні Державної регуляторної служби вже знаходиться пілотний наказ Фонду про продаж об’єктів приватизації через систему Prozorro. У разі погодження, наказ буде передано на розгляд Мінюсту і після цього (у разі позитивного результату) можна буде випробувати новий механізм приватизації.

Крім того, керівник Фонду розповів про ініціативи щодо удосконалення системи передачі державних об’єктів в оренду. За його словами, це робиться як запобіжник від недобросовісних учасників конкурсів, які подають заявки, суттєво піднімають ціну, а потім відмовляються від об’єкта, чим зривають процес передачі. Фондом, зокрема, підготовлено та передано Уряду проект постанови про запровадження механізму застави для участі в конкурсі з оренди в розмірі трьохмісячної орендної плати.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: