Національний депозитарій оновив Регламент

Рішенням Правління ПАТ «Національний депозитарій України» затверджено нову редакцію Регламенту провадження депозитарної діяльності Центрального депозитарію цінних паперів.

Як повідомляє прес-служба Національного депозитарію, у новій редакції Регламенту, зокрема відображено наступні зміни.

Додано новий підпункт «Направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему», який регламентує надання нової послуги (в березні НКЦПФР затвердила порядок направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему).

Згідно з останніми змінами в законодавстві, впроваджено можливість для депозитарних установ обирати один з двох варіантів: укладати договір шляхом приєднання депозитарної установи до запропонованого Центральним депозитарієм договору в цілому відповідно до Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України або у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого їхніми печатками (у разі використання печатки).

До інформаційних операцій додано опцію, за запитом особи, яка має право на отримання дивідендів, або уповноваженої нею особи надання витягу з переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, що містить інформацію про включення особи до зазначеного переліку та/або надання довідки щодо неперерахування дивідендів через депозитарну систему України.

Відповідно до Закону України від 23 березня 2017 року №1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами підприємцями) Центральний депозитарій уточнює, що засвідчення документів печаткою є обов’язковим тільки для тих юридичних осіб, які користуються печаткою.

Нова редакція Регламенту здійснення депозитарної діяльності набирає чинності 3 серпня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: