Фонд гарантування змінить порядок розрахунку регулярних зборів

ФГВФО розробив проект рішення «Про затвердження Змін до Положення про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, він спрямований на впровадження більш ефективної методики розрахунку розмірів регулярних зборів до Фонду гарантування вкладів у вигляді диференційованих зборів.

Регуляторним актом вносяться концептуальні зміни до методики розрахунку ступеню ризику, на який зважується базова річна ставка в національній та іноземній валютах, з метою диференціації зборів від банків-учасників Фонду в залежності від рівня ризику їхньої діяльності.

Запропонована методика базується на найкращих світових практиках та наближує нормативно-правовий акт до європейських стандартів щодо обчислення зборів до Фонду, а саме статті 13 Директиви 2014/ЄС/49 Європейського Парламенту і Ради від 16 квітня 2014 року про схеми гарантування депозитів.

Розмір зборів буде пропорційним обсягу ризику банку, оцінка ступеня ризику здійснюватиметься з урахуванням показників ризиків, зокрема достатності капіталу, якості активів, ліквідності.

Зазначену методику розрахунку буде запроваджено з 1 січня 2018 року.

Більш детально – у проекті рішення виконавчої дирекції ФГВФО «Про затвердження Змін до Положення про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: