Як реалізуються права вимоги за заставленими кредитами

У першому півріччі 2017 року обсяги реалізації прав вимоги НБУ за заставленими кредитами зросли більше ніж у 200 разів.

Зокрема, як зазначається у повідомленні прес-служби Нацбанку, в січні-червні регулятором перераховано на погашення заборгованості за кредитами рефінансування 514,7 млн. грн.

Протягом вказаного періоду ФГВФО реалізовано заставлене майно (активи) на суму 304,7 млн. грн., з яких НБУ вже отримав 142 млн. грн. Переважну більшість реалізованого майна (активів), а саме на суму 283 млн. грн., становили права вимоги за заставленими НБУ кредитними договорами. Ця сума в понад 200 разів перевищує показник реалізації аналогічних активів у першому півріччі 2016 року (1,3 млн. грн).

За найвищою ціною (120 млн. грн.) реалізовано права вимоги за кредитним договором, переданим ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» у заставу НБУ.

Також у першому півріччі 2017 року збільшилися обсяги погодження НБУ реалізації прав вимоги за заставленими кредитними договорами. Зокрема, прийнято 32 рішення щодо реалізації прав вимоги за 36,4 тис. кредитних договорів, загальна заборгованість за якими складає майже 28,9 млрд. грн.

«Позитивна динаміка продажу прав вимоги за заставленими кредитними договорами, у першу чергу, пов’язана із запровадженням за ініціативи НБУ стратегії та плану погодження продажу таких активів після проведення їх сегментації. Збільшення обсягів погодження реалізації заставленого майна (активів) відбувається у зв’язку з оптимізацією загального процесу погодження НБУ та ФГВФО початкових цін», – зазначив Директор Департаменту управління ризиками Національного банку Ігор БУДНИК.

За його словами, на збільшення продажів заставленого майна певною мірою також вплинув перехід ФГВФО на електронну систему торгів ProZorro.Продажі, яка надає змогу задіяти одразу 29 провідних електронних майданчиків України, забезпечує прозорість та неупередженість організаторів торгів.

Слід нагадати, що з січня 2017 року реалізація заставленого Національному банку майна здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб виключно через систему торгів ProZorro.Продажі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: