За півроку від приватизації було отримано лише близько 100 млн. грн.

Про це свідчать дані нового Звіту Фонду держмайна України.

Згідно з ними, протягом червня 2017 року Фондом оголошено 2 конкурси (повторно) з продажу пакетів акцій акціонерних товариств загальною початковою вартістю 15,61 млн. грн. Протягом звітного періоду договори купівлі-продажу пакетів акцій не укладалися.

На фондових біржах протягом червня Фондом запропоновано до продажу 20 пакетів акцій загальною номінальною вартістю 121,64 млн. грн.

За підсумками торгів на фондових біржах протягом звітного місяця було продано один пакет акцій. При цьому у зв’язку з порушенням покупцем термінів сплати біржового контракту на купівлю-продаж акцій результати аукціону було скасовано та стягнено на користь держави неустойку внесеного гарантійного внеску в розмірі 760 тис. грн.

Поряд із цим, у звітному періоді ФДМУ уклав договір купівлі-продажу пакета акцій ПАТ «Український банк реконструкції та розвитку» розміром 99,9% статутного фонду за ціною 82,83 млн. грн.

У цілому в червні органами приватизації було змінено форму власності 18 об’єктів державної власності, з яких 11 об’єктів групи А, 5 об’єктів груп В, Г, по одному об’єкту груп Д та Е, та за угодами з органами місцевого самоврядування – 30 об’єктів комунальної власності групи А.

За оперативними даними, станом на 30 червня 2017 року від приватизації державного майна було перераховано до загального фонду державного бюджету 110,8 млн. грн. або 0,65% від планового річного завдання, яке дорівнює 17,1 млрд. грн.

У Звіті ФДМУ зазначається, що з метою забезпечення проведення реформи у сфері приватизації та ефективності продажу об’єктів Фондом держмайна у співпраці з іншими органами влади, зокрема, Мінекономрозвитку, Офісом реформ Кабінету Міністрів України, Стратегічною групою радників з підтримки реформ в Україні, міжнародними експертами та громадськістю був розроблений проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо спрощення процесу приватизації), який після доопрацювання отримав назву «Про приватизацію державного майна» й на початку липня був схвалений на засіданні Уряду.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: