Емітентами електронних грошей можуть бути виключно банки

Разом із тим, на законодавчому рівні планується наділити аналогічними правами небанківські фінустанови.

Про це, зокрема, зазначила в.о. Директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга ВАСИЛЄВА під час круглого столу щодо державного регулювання ринку мобільних платежів, що відбувся за ініціативи Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Як повідомляється на офіційні сторінці Нацбанку у Facebook, пані Василєва сказала: «НБУ позитивно оцінює ініціативи, спрямовані на розширення сфери застосування безготівкових платежів в Україні. На сьогодні у Верховній Раді України знаходиться на розгляді законопроект, яким передбачено надати право небанківським установам здійснювати випуск електронних грошей. Це, безумовно, дасть поштовх для розвитку такого перспективного для нашої країни напряму, як «мобільні платежі». Після очікуваних змін учасникам ринку телекомунікаційних послуг варто приділити увагу питанню ідентифікації користувачів мобільного зв’язку, що одночасно будуть виступати споживачами фінансових послуг».

За її словами, сьогодні для можливості надання послуги з переказу коштів оператору мобільного зв’язку необхідно набути статус фінансової установи, отримати в НБУ відповідну ліцензію на переказ коштів та стати учасником платіжної системи або створити власну.

Ольга Василєва також додала, що діючі ліміти на здійснення операцій з електронними грошима, встановлені для користувачів нормативно-правовими актами Національного банку, відповідають європейському законодавству.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: