У чому полягають валютні послаблення від НБУ

Враховуючи поточну макроекономічну ситуацію, Нацбанк продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою дієвість.

Так, як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор спростив умови та порядок купівлі та перерахування іноземної валюти для низки операцій.

По-перше, спрощено порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з ОВДП. У тому числі, врегульовані випадки проведення операцій з ОВДП, що були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, які були випущені на ОВДП іноземним банком.

По-друге, для випадків, коли розрахунки зі здійснення іноземної інвестиції та подальшого її повернення проводяться через один банк, клієнту дозволено подавати спрощений пакет документів, що є підставою для проведення цих операцій.

По-третє, унормовані випадки купівлі валюти для операцій, пов’язаних з виконанням резидентом-гарантом (поручителем) зобов’язань в іноземній валюті за резидента-боржника перед нерезидентом за зовнішньоекономічним договором та перед уповноваженим банком за кредитним договором в іноземній валюті.

У Національному банку наголошують, що такі кроки не призведуть до нестабільності на валютному ринку, і водночас дозволять полегшити здійснення операцій з експорту/імпорту капіталу та вдосконалити нормативно-правову базу НБУ.

Відповідні зміни закріплені Постановою №65 від 18 липня 2017 року «Про внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою» і набувають чинності з 20 липня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: