Як розвивається ринок оцінки майна

ФДМУ оприлюднив результати роботи ринку оцінки майна України в першому півріччі 2017 року.

УЧАСНИКИ РИНКУ

Згідно з даними Фонду держмайна, станом на 30 червня 2017 року 2875 суб’єктів оціночної діяльності мали право на надання послуг з оцінки для цілей оподаткування.

У Єдиній базі даних звітів про оцінку в першому півріччі поточного року зареєстровано 330615 звітів про оцінку, складених для цілей оподаткування. Порівняно з аналогічним періодом 2016 року цей показник збільшився на 12,49%, що свідчить про зростання активності громадян на ринку нерухомості.

На звітну дату Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності містив дані про 12621 оцінювача та інформацію про 7631 суб’єкта оціночної діяльності, з них на офіційному веб-сайті Фонду було оприлюднено інформацію про 2934 суб’єкти оціночної діяльності, які мають діючі сертифікати суб’єкта оціночної діяльності.

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

На розгляді Кабінету Міністрів України перебуває проект закону «Про внесення змін до законодавства про оцінку майна та професійну оціночну діяльність в Україні», підготовлений Фондом разом із саморегулівними організаціями оцінювачів. Документ передбачає нові підходи до регулювання та здійснення оціночної діяльності і викладає Закон «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» в новій редакції. Прийняття законопроекту дасть змогу посилити дерегуляцію у сфері оціночної діяльності, забезпечити належну якість оціночних послуг, посилити роль саморегулівних організацій оцінювачів, а також визначити правові засади для запобігання корупції у сфері оцінки майна та професійної оціночної діяльності.

З метою вдосконалення методичного забезпечення інвентаризації та оцінки майна, у тому числі оцінки майна, що знаходиться на території, на якій проводиться антитерористична операція, та окупованій території України, майна державних підприємств, що підлягають перетворенню в акціонерні товариства відповідно до законодавства, майна, що повертається у державну власність, розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України». На сьогодні цей документ знаходиться на розгляді Уряду.

Крім того, Фондом держмайна з метою підвищення якості послуг із проведення оцінки, запровадження законодавчих важелів, що стимулюватимуть прозорість і якість в питаннях визначення вартості об’єктів оцінки у випадках, передбачених Податковим кодексом України, підготовлено проект постанови Уряду «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 року №1440 і від 21 серпня 2014 №358». Проект постанови направлено на погодження заінтересованим органам виконавчої влади.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: