До кінця року НБУ перевірить пункти обміну валют по всій країні

У січні-червні поточного року Нацбанк здійснив 503 перевірки структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ.

Така робота, за інформацією прес-служби НБУ, здійснюється на виконання функції контролю за дотриманням порядку та організації здійснення валютно-обмінних операцій.

У першому півріччі перевірки відбулися у Києві та у 21 області України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют Національним банком виявлено 84 пунктів обміну валют, які працювали нелегально. Зокрема, найбільше таких пунктів (29) зафіксовано в Івано-Франківській області. У Києві та Запорізькій області виявлено по 18 таких пунктів, у Львівській області – 8, у Київській – 5, у Кіровоградській – 3.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк передає до правоохоронних органів. Найбільш ефективною є співпраця з правоохоронними органами Києва та Київської області, від яких до НБУ оперативно надходять повідомлення про вжиті заходи з припинення діяльності таких пунктів.

Слід нагадати, що Національний банк розпочав зазначені регулярні перевірки з вересня 2016 року. Торік НБУ здійснив 362 перевірки пунктів з обміну валюти у 14 регіонах України. До кінця 2017 року заплановано охопити перевірками пункти обміну валют небанківських фінансових установ по всій території України.

Станом на 1 липня 2017 року генеральні ліцензії НБУ, що дозволяють займатися валютно-обмінними операціями, були у 29 небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв’язку «Укрпошта».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: