Правління Нацбанку відзвітувало про грошово-кредитну політику

Поряд із цим керівництво регулятора презентувало Раді НБУ пропозиції на 2018 рік та середньострокову перспективу.

Як зазначається на офіційній сторінці НБУ у Facebook, у першій половині 2017 року діяльність Правління Національного банку була спрямована на виконання цілей щодо досягнення та підтримки цінової стабільності, сприяння фінансовій стабільності, додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримки економічної політики Уряду України, а також окремих завдань, визначених Основними засадами.

«За два квартали цього року ми можемо засвідчити контрольованість фундаментальних чинників інфляції та одночасно покращення інфляційних очікувань усіх груп респондентів. За цей час знизилися основні ризики банківського сектору, передусім ризики прибутковості. Відбувається поступове повернення довіри до гривні та дедоларизація», – зауважив в. о. Голови НБУ Яків СМОЛІЙ.

Як зазначив Директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій НІКОЛАЙЧУК, стримана політика в І кварталі 2017 року була пов’язана з підвищенням мінімальної зарплати і затримкою із надходженням зовнішнього фінансування, а також з торгівельною блокадою. Водночас уже в ІІ кварталі ситуація стабілізувалась, покращились інфляційні очікування та ситуація на валютному ринку, було отримано черговий транш МВФ. «Це дало можливість провадити кроки, спрямовані на сприяння економічному зростанню, зокрема продовжити пом’якшення монетарної політики та валютну лібералізацію», – підкреслив він.

Для подальшого забезпечення послідовності монетарної політики Правління Національного банку вважає за необхідне й надалі спрямовувати її на зниження інфляції до затверджених торік цільових значень: 6% на кінець 2018 року, 5% на кінець 2019 та протягом наступних років.

При цьому Правління пропонує продовжувати використовувати традиційний інструментарій для досягнення проголошених цілей, насамперед – ключову процентну ставку (облікову ставку НБУ). Національний банк також пропонує зберегти режим плаваючого обмінного курсу, що дозволить економіці України адаптуватися до зміни умов її функціонування.

Правління НБУ вважає, що за режиму інфляційного таргетування регулятор, як і раніше, має приділяти увагу економічному зростанню, якщо це не буде перешкоджати цілям із досягнення цінової стабільності.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: