ProZorro.Продажі встановили рекорд

Дохід держави від співпраці з системою ProZorro.Продажі перевищив 2 млрд. грн.

Спільний проект Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Transparency International Україна подолав рубіж у 2 млрд. грн. – саме на таку суму в системі ProZorro.Продажі вже відбулися аукціони з продажу активів неплатоспроможних банків та майна державних
підприємств, інформує прес-служба Мінекономрозаитку. Найбільше успішних аукціонів – на рахунку Фонду гарантування вкладів (на суму понад 1,9 млрд. грн.), який продає активи банків, що ліквідуються.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим НЕФЬОДОВ зазначив: «Prozorro.Продажі в черговий раз довів свою ефективність у реалізації надлишкових державних активів. Вже дуже скоро ми запустимо пілотний проект малої приватизації – продаватимемо цілі об’єкти і дрібні компанії, які не потрібні державі, але можуть бути використані приватним власником для створення доданої вартості. Сподіваюсь на аналогічний успіх».

Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій СОБОЛЕВ підкреслив: «Упродовж 8 місяців система згенерувала довіру. Ринок дійсно вірить, що обійти систему неможливо, і якщо ти хочеш придбати активи Фонду, не потрібно нікому давати хабарі – просто приходь на аукціон і пропонуй кращу ціну. П’ята частина торгів у нас дуже конкурентна, коли приходить більше двох покупців, ціна зростає в середньому на 25%, на такі аукціони в середньому приходить 5 покупців. Це дуже високі показники. У деяких торгах на активи претендують понад 20 покупців. Є випадки, коли лот виставили за 130 тис. грн., а за підсумками торгів ціна зросла у 22 рази. Крім того, за липень, хоча місяць ще не завершився, ми вже маємо новий рекорд продажів активів ФГВФО у 535 млн. грн. Приклад роботи з Фондом гарантування – це приклад реформи, яка переросла у цільний ефективний проект, який ми показуємо новим клієнтам, що ви можете мати, якщо приєднаєтесь до системи ProZorro.Продажі».

У свою чергу Заступник Директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана РЕКРУТ сказала: «У співпраці з проектною командою нам вдалося створити систему продажу активів, яка, за великим рахунком, стала відправною точкою реформи державних продажів. Якщо ми починали з 13 приєднаних до системи майданчиків (організаторів торгів), то зараз їх майже 40. І це означає, що ринок справді розуміє та довіряє їй. Завдяки тому, що зараз у нас є ефективний та прозорий механізм, Фонд гарантування може рухатись далі в процесі реформування продажу банківських активів. Уже восени ми плануємо почати реалізацію нового проекту – «голландських аукціонів». Зараз активно працюємо із проектною командою ProZorro.Продажі, готуючи цей «пілот» до старту».

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: