Як Уряд управлятиме державними компаніями

Кабінет Міністрів має намір удосконалити механізми управління державними підприємствами.

МЕНЕДЖМЕНТ ТА НАГЛЯДОВІ РАДИ

Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН ініціює відновлення роботи створеного при Кабінеті Міністрів Номінаційного комітету з відбору керівників та членів наглядових рад найбільших державних компаній, які мають стратегічне значення для економіки, з метою оновлення менеджменту компаній та запровадження нових підходів в управлінні держпідприємствами. Про це Глава Уряду сказав під час зустрічі з членами Номінаційного комітету, інформує прес-служба Кабміну.

«Я хотів би перезапустити нашу з вами роботу з метою обрати наглядові ради та призначити керівників низки важливих державних підприємств. Ми маємо приводити в державний сектор якісні кадри», – сказав Володимир Гройсман.

На його думку, відсутність належних механізмів корпоративного управління є джерелом корупції в компаніях державної власності. «Як Прем’єр-міністр я не збираюся з цим миритися», – сказав він і закликав членів Номінаційного комітету якнайшвидше узгодити процедури і розпочати пошук нових керівних кадрів для низки важливих державних компаній. Зокрема, мова йде про відбір керівників для таких компаній:

– «Електроважмаш»;

– «Укрхімтрансаміак»;

– «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК);

– «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ);

– «Укрспирт».

Найближчим часом також планується здійснити відбір членів наглядової ради для семи підприємств:

– «Укрзалізниця»;

– «Укрпошта»;

– «Укренерго»;

– «Укргідроенерго»;

– «Аеропорт «Бориспіль»;

– «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ);

– «Енергоатом».

«Беру на себе зобов’язання забезпечувати роботу Номінаційного комітету – відкрито, публічно», – сказав Глава Уряду і запропонував у третій декаді серпня затвердити графік роботи Номінаційного комітету з конкретними термінами вирішення поставлених завдань.

«ТРІАЖ»

Слід також зазначити, що Мінекономрозвитку опублікувало на своєму сайті перелік офіційно затверджених Урядом документів, які сукупно представляють собою стратегічне бачення щодо поводження з державними підприємствами у підпорядкуванні центральних органів влади, інформує прес-служба Міністерства. Так званий «тріаж» (від англ. triage – медичне сортування) визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані.

Також на сайті тепер доступний повний перелік 3444 держпідприємств, розподілених по відповідних групах. При цьому величина активів, чистий прибуток та інші фінансові показники не були критерієм поділу. Відтак, ці показники наведені виключно з інформаційною метою. У разі відсутності актуальної інформації (наприклад, по підприємствах на непідконтрольних територіях чи компаній, що не звітують або не здійснюють господарську діяльність) фінансові показники в таблиці не наведені. Перелік та розподіл по групах буде оновлюватися.

Розроблена концепція є основою подальшого реформування сфери управління державною власністю та одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей із Міжнародним валютним фондом.

Більш детально – у Стратегічному баченні управління державними підприємствами

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: