В Україні може з’явитися Фонд фондів для фінансування стартапів

Перспективи його створення були обговорені на зустрічі представників Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA) з Прем’єр-міністром України.

Згідно з інформацією прес-служби UVCA, пропозиції Асоціації полягають у тому, що Фонд фондів інвестуватиме у присутні на ринку та нові венчурні фонди на конкурсній основі, які будуть фінансувати понад 3000 вже існуючих українських стартапів. Реалізація даного проекту стане каталізатором розвитку української інноваційної галузі та збільшить приплив інвестицій до країни.

Голова Наглядової ради UVCA Андрій КОЛОДЮК зазначив: «Створення Фонду фондів дозволить залучити інвестиції від великих міжнародних інституціональних фондів до української інвестиційної екосистеми. Даний фінансовий інструмент використовується майже всіма країнами Європи протягом останніх 20 років і вже довів свою успішність. Крім того, він є прийнятним та зрозумілим для інституціональних інвесторів. Протягом останнього року Асоціація вела переговори, ми перебували в постійному діалозі з міжнародними інституціями. Вони потенційно відкриті, висловлюють інтерес до цього проекту, і єдиною умовою, щоб даний фонд відбувся, є фінансова участь держави, хоча б у мінімальному розмірі. Асоціація та її члени докладуть максимум зусиль для втілення та реалізації проекту Фонду Фондів».

Зі свого боку Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН підтримав пропозицію створення Фонду фондів для розвитку українських стартапів, який може бути профінансований за рахунок Державного бюджету та коштом крупних міжнародних інвесторів, передає прес-служба Кабміну.

Глава Уряду запропонував сформувати концепцію роботи Фонду і поєднати його діяльність з роботою Ради інновацій, утвердження якої відбудеться найближчим часом. Володимир Гройсман додав, що обговорення та схвалення такої концепції дозволить Уряду швидко опрацювати можливості участі держави у формуванні бюджету Фонду.

Прем’єр висловив думку, що в Україні потрібно створити замкнену екосистему підтримки інвестицій та інновацій, яка сприятиме розробці технологічних рішень та впровадженню їх в економіку, а заразом зніме накопичені проблеми інвестиційного розвитку в частині тиску на бізнес.

Він нагадав, що зараз вже є чотири дієві механізми такої системи: Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Національний комітет з промислового розвитку, Офіс з просування експорту, Рада з підтримки інновацій. «Це такі інструменти, які дозволяють нам системно вирішувати проблеми», – сказав Глава Уряду.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: