Нацбанк активізує реалізацію активів неплатоспроможних банків

Спільний «пілотний проект» НБУ та Фонду гарантування вкладів з продажу великих пулів активів неплатоспроможних банків входить в активну фазу.

Як інформує прес-служба Національного банку, для детального ознайомлення з активами, включеними у пули, відкриваються віртуальні кімнати даних. Доступ до матеріалів кредитних справ зацікавлені інвестори можуть отримати після реєстрації та підписання з організаторами торгів договорів про нерозголошення. У свою чергу Фонд, дотримуючись принципу максимального розкриття інформації про виставлені на продаж активи, на власному офіційному сайті та Інформаційному порталі оприлюднив детальну інформацію про сформовані пули та умови їх реалізації.

У рамках «пілотного проекту» на продаж виставлено два пули активів – права вимоги за кредитами, загальна заборгованість за якими складає понад 13 млрд. грн. Основа пулів – кредити великого корпоративного бізнесу. Усі включені у пули активи перебувають у заставі НБУ.

За умовами «пілотного проекту», до продажу залучено дві компанії, що є світовими лідерами з реалізації проблемних активів, зокрема, ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX) та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (дочірня компанія FFN). Торги на обох майданчиках заплановані на 19 вересня.

В НБУ зазначають, що залучення міжнародних компаній дозволить провести перший в країні пакетний продаж проблемних активів із використанням найкращого світового досвіду. Та найголовніше – це дасть можливість привернути увагу великих іноземних та внутрішніх інвесторів до вітчизняного ринку непрацюючих кредитів. Кожна із компаній має багаторічний досвід роботи на світовому ринку непрацюючих кредитів та авторитет серед інвесторів. У разі успішної реалізації «пілотний проект» може стати додатковим сигналом інвесторам, що ринок проблемних активів України є цікавим та відкритим, а також таким, що працює за зрозумілими та загальноприйнятими правилами.

Слід нагадати, що старт «пілотного проекту» з пакетного продажу активів, які є в заставі НБУ, було дано на початку 2017 року відповідним рішенням регулятора та подальшим рішенням ФГВФО. Національний банк, як заставодержатель, своїми рішеннями погоджував склади лотів, спосіб та місце їх реалізації. Отримані від продажу кошти будуть спрямовані на задоволення кредиторських вимог НБУ (за надане банкам рефінансування).

При цьому всі передбачені внутрішніми нормативними актами Фонду процедури будуть дотримані: стартова ціна лотів встановлена не нижче оціночної вартості; термін експозиції активів перед торгами становитиме не менше 30 днів. Крім того, задля максимального розширення аудиторії потенційних інвесторів кімнати даних також будуть відкриті у кожному банку, залученому до «пілотного проекту».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: