На ринку фінансового лізингу відбулося «очищення»

В Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» проаналізували результати запровадження процедури ліцензування учасників лізингового ринку.

Як повідомляє прес-служба Асоціації, законодавство, що регулює надання послуг з фінансового лізингу змінилося з 10 червня 2017 року, і одного знаходження в Реєстрі Нацкомфінпослуг для лізингових компаній стало вже недостатньо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року №913 вперше в історії України було запроваджено обов’язковість ліцензування діяльності з надання фінансового лізингу небанківськими установами.

На виконання цих вимог всі учасники Асоціації подали необхідний пакет документів про свою діяльність до Нацкомфінпослуг та отримали ліцензію на надання послуг фінансового лізингу.

Водночас зі 192 лізингових компаній, що знаходилися в Реєстрі юридичних осіб і які мали право надавати послуги з фінансового лізингу, станом на 21 липня 2017 року такі ліцензії отримали лише 67 компаній. Це свідчить про те, що більшість з так званих учасників ринку лізингових послуг насправді такими не були, послуг не надавали, а лише формально володіли Довідкою Нацкомфінпослуг. Про це опосередковано свідчить і регуляторна звітність. Тож процедура ліцензування у цій частині мала позитивний, фільтруючий ефект – на ринку залишилися ті, хто реально працює чи має намір робити це в майбутньому.

Разом із тим, в Асоціації зазначають, що Постанова КМУ, не маючи реальних запобіжників щодо входження на ринок компаній з сумнівною репутацією, дозволяє регулятору надавати ліцензії і тим з них, які, судячи з масових відгуків клієнтів, насправді не надають послуг фінансового лізингу, а лише імітують їх, зокрема збираючи аванси і не поставляючи по факту предмет лізингу під різними приводами. Тож ринку, регулятору та законодавцю треба продовжити спільно шукати способи впливу на такі псевдолізингові компанії, аби дискредитація лізингу припинилася, стала невигідною і неможливою.

Асоціація застерігає суб’єктів господарювання та фізичних осіб, які мають намір взяти майно в лізинг шляхом укладення договорів з компаніями, які не отримали ліцензії, а отже, і не мають права на провадження такої діяльності. Враховуючи те, що і серед тих, хто її отримав, є компанії, які зловживають довірою споживачів.

Водночас укладення договорів фінансового лізингу з лізинговими компаніями-учасниками Асоціації є гарантією законності операцій, прозорості розрахунків та повного виконання своїх зобов’язань лізингодавцем.

Більш детально – у повідомленні Асоціації лізингодавців

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: